Záčátkem července jsem uspořádali tradiční zážitkový pobyt zaměřený na osobní rozvoj. Celý týden byl plný různých meditací, návodů jak se starat o své tělo i mysl, her a osobních zkoušek. Jsme moc vděční za to, jaká parta lidí se sešla a jak jsme si všichni vzájemně celý týden užili.

Nebyl jen o práci na sobě samých, ale také o nových přátelstvích, kreativitě, odpočinku, ale i fyzického vypětí. Všechno na jednom místě. Každý se dokázal posunout za své hranice, které měl v hlavě. Ať už jsme chodili po uhlí, nebo jsme se učili být tady a teď, vždy se ukázalo jedno, kde je vůle, je i cesta. Díky každému účastníkovi jsme se měli možnost posunout zase o kus dál i my organizátoři. Všem děkujeme a těšíme se na další akci. Děkujeme Vám!

 

A co řekli o QIN TAMU letošní účastníci?

Byl to pro mě úžasný zážitek. Můj úkol byl splněn. Dozvěděla jsem se o sobě nové věci.

Děkuji vsem účastníkům a Evě Šumberové za krasny tyden plny emocí.

Moc zdravim vsechny.

Petra Wölfová

Všem, co uvažují, jestli jen na Qin Tam bych to vřele doporučila. Ať už si o sobě myslíte cokoliv, Qin Tam to změní. Naleznete sami sebe. Ráda bych taky poděkovala všem, co byli na letošním Qin Tamu za to, že tam byli, že se neptali, když věděli, že o tom nechci mluvit a za to, že jsou.

Mám vás ráda.

Terezka

NA Qin tamu jsem si vědomil, že se stále málo věnuju sobě, ostatní mají vždy přednost.

Do praxe chci dát víc času pro sebe a svoji rodinu. Nyní se vnímám tak, že mi hodně ulevilo vnitřní napětí, jsem klidnější a vnímavější k okolí.

Petr D.

Na Qin Tamu jsem si uvědomila, že se nemusím bát být sama sebou (i před někým, kdo se mi líbí).  To, že není zase tak špatné se usmívat na někoho, koho vůbec neznáme, protože s úsměvem se dá zvládnout snad všechno, ale i to, že není špatné být v nadhledu, a nebo říct někomu,že se ti líbí. Nejdůežitější (pro mě) je nemít předsudky a místo toho otevřít srdce. Děkují všem a hlavně za to, že jsem tam mohla být, posunout se a prožít si to, co jsem si prožila.

Anička

Na Qin Tamu jsem si uvědomila” kdo jsem” a dalo mi to mnoho inspirací na vylepšení komunikace s ostatními a uvědomit si, co ve mě ještě je. Nahlížím na vše jinýma očima a tím mě všichni vnímají úplně jinak. Vládne větší harmonie a pohoda mezi mnou a okolím ( myslím tím nejen lidi, ale i přírodu, rostliny a zvířata). Sama se vnímám více pohodová a vyrovnaná a je to tím, že jsem se tam naučila věřit si.

Dáša

Na qin tamu jsem si uvědomila, že každý má odpovědnost pouze sám za sebe a že pomoct se dá pouze tomu, kdo o to opravdu stojí a to se týká všech bez výjimky. I když to někdy bolí, dívat se na své nejbližší a nemoct jim pomoct, protože o tvoji radu nestojí, nebo nejsou schopni ji přijmout, je potřeba zůstat v nadhledu a přijmout to tak, jak to je. Z celého srdce děkuji za tento qin tam a za lidi, které jsem potkala, byla to pro mě velká škola, kdo nezažil na vlastní kůži, nepochopí.

Eva

Jsem veselejší, přirozenější a mám více energie..už mne netahnou dolů mé bloky. Rád bych ještě jednou zopakoval, že kurz Qin Tamu mi opravdu hodně pomohl se vnitřně posunout. Opět jsem na vlastní oči i své vědomí poznal, že není nic nemožné pokud na sobě člověk pracuje a rozvíjí se. Že jsme tu každý z nějakého důvodu a můžeme dělat “co chceme” pouze musíme mít otevřené oči a srdce.

Děkuji za krásný zážitek, který mne posunul “světelnými roky” kupředu.

Petr Uttendorfský

Uvědomila jsem si sama sebe. Není to ještě na 100 %, ale vidím cestu. Celý qin tam pro mě byl jedno velký uvědomění, že JSEM bez ohledu na všechno a všechny. Hodně velký uvědomění pro mě bylo komunikovat jinak, srdcem a pouštět to. A víc pracovat s tím, co mi přichází, i když se mi do toho zrovna moc nechce, dneska už za to cítím vděčnost, že mi to vůbec přichází a chci s tím určitě pracovat ať už se to týká mě nebo druhých lidí. Závěrem cítím obrovskou pokoru k tomu všemu, co se tam událo a hlavně, že jsem tam mohla být. Jedním slovem NAPLNĚNÍ. Děkuju

Petra Dusová

Uvědomila jsem si, že mne čeká dlouhá cesta za sebepoznáním. Uvědomila jsem si, jakou sílu má myšlenka, jak je důležité věřit sám v sebe, být k sobě úpřimný, pěstovat důvěru a pokoru. Zároveň si uvědomuju, že toto vše nepříjde samo a je to jen na mě, zda to zvládnu, zároveň vím, že nejsem sama. Děkuji Vám všem za úpřimná slova a velkou podporu. Jsem vděčná, že jsem mohla být s Vámi.  Často na Vás všechny myslím, mám Vás ráda.

Marija Š.

Sám v sobě cítím vyrovnanost. Situace, které mě dříve stresovali zvládám s nadhledem. Práce s myšlenkami je úžasná a do té chvíle mě nenapadlo, jak s nimi může člověk pracovat. Lze si k myšlenkám vytvořit nadhled a sám rozhodovat o tom, se kterou myšlenkou budu kamarádit a se kterou ne. Chtěl bych celému týmu ze srdce poděkovat za tu příležitot být přítomen u objevovávání sama sebe. Poznal jsem skvělé lidi, ke kterým bych si v běžném životě 100% zachoval odstup. Připravil bych se o poznání ve své podstatě vlídných osobností, které mi v různých životních směrech otevřeli oči.

Martin Š.

Fotogalerii z letošního Qin Tamu naleznete v tomto odkazu.

Těšíme se na další setkání

Tým Sshanti